O projekcie

Home / O projekcie

W naszym projekcie Startupovi Uczestnicy i Uczestniczki mają możliwość otrzymania nie tylko pomocy finansowej w postaci bezzwrotnej dotacji na założenie firmy, ale także wsparcia pomostowego na pokrycie bieżących kosztów działalności, jak również szkoleniowego w zakresie działań biznesowych.

W ramach działających w projekcie subregionalnych Inkubatorów w Jastrzębiu-Zdroju (BLUEFORM) i Żorach (Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A.) pomożemy w stworzeniu 100 firm – startupów w branżach związanych z nowoczesnymi technologiami informatycznymi i komunikacji teleinformatycznej (ICT) oraz z pracą twórczą, z kompleksową wiedzą na temat prowadzenia firmy i możliwością rocznego wsparcia w prowadzeniu działalności.

Wychodząc naprzeciw osobom dojrzałym na rynku pracy, stworzyliśmy projekt, który nawet osobom o minimalnej znajomości zasad prowadzenia biznesu pozwoli na wprowadzenie na rynek ich firmy. Ważne są tylko: dobry pomysł wpisujący się w temat projektu, predyspozycje, ambicja, chęci oraz umiejętność logicznego myślenia i szybkiej nauki.

Skupiamy się na działaniach związanych z technologiami informatyczno-komunikacyjnymi i designem, gdyż branża ta otwiera bardzo duże możliwości. Stała się jednym z najważniejszych obszarów działania w naszym województwie, co przedstawiono w Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego na kolejne lata. Nasze doświadczenia (a specjalizujemy się w branży od ponad 14 lat) wskazują, że osoby prowadzące działalność gospodarczą w dziedzinie ICT, projektowania lub z wykorzystaniem najnowszych technologii komunikacyjno – informatycznych mogą działać na rynku całego świata, nawet w czasie kryzysów (takich jak na przykład pandemia).  W projekcie zapewnimy wsparcie ze strony wysoko wyspecjalizowanej kadry – trenerów i specjalistów, którzy nie tylko szkolą, ale znają też branżę od podstaw (praktycy), stąd pomożemy powstałym startupom przetrwać najtrudniejszy – pierwszy rok działania.

Nad szkoleniami, wparciem w pisaniu biznesplanów i udziałem uczestników będzie czuwał doświadczony i oddany Wam zespół projektowy Blueformersów i ARPowców, będziesz mógł/a kontaktować się z nami każdego dnia w Inkubatorze w Jastrzębiu-Zdroju i w Żorach. Wesprzemy Cię w procesie rekrutacji, pomożemy w wypełnieniu dokumentów, wskażemy kolejne kroki. Będziemy z Tobą ponad rok!

Wartość projektu wynosi: 6 390 340,10 zł, w tym dofinansowanie projektu z UE: 6 186 073,00 zł.